wtorek, 7 czerwca 2016

Zakończenie r.a. 2015/2016 w Piaskownicy Uniwersyteckiej

W sobotę, 4 czerwca 2016 roku, odbyło się uroczyste zakończenie zajęć w Piaskownicy Uniwersyteckiej.
Blisko 60 młodych latynoamerykanistek i latynoamerykanistów zdało egzamin z liczenia do 12 po hiszpańsku, a także odpowiedziało na bardzo trudne pytania związane z tematyką, poruszaną na spotkaniach w ciągu całego roku.
Po części egzaminacyjnej przeszliśmy do bardziej przyjemnych obowiązków, czyli wręczania dyplomów i upominków. Aż 11 osób otrzymało dyplomy z wyróżnieniem.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 
Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny. Jury miało bardzo trudne zadanie i po długich obradach przyznano 4 nagrody, ale każda z ponad 40 prac jest piękna i pomysłowo wykonana. Wszystkie dzieła można teraz podziwiać w Galerii CESLA.

Zakończenie roku uświetnili: Wojtek, który do mikrofonu policzył do 69 po hiszpańsku oraz Gabrysia, która w rytm samby wykonała przepiękny taniec, przygotowany specjalnie na tę okazję.Po części oficjalnej zaprosiliśmy wszystkich na wyjątkowy poczęstunek, na którym nie zabrakło latynoamerykańskich napojów i przysmaków.

Dziękujemy wszystkim za obecność, aktywność, zaangażowanie i zainteresowanie Ameryką Łacińską.

Spotkania w Piaskownicy Uniwersyteckiej były dla nas wyzwaniem, przyjemnością, inspirującą przygodą i niezwykłym doświadczeniem.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję wspólnie porozmawiać o latynoamerykańskich społeczeństwach, kulturach, historii i geografii.

Fot. J. Chudzyński,  J. Gąsiorowska, M.Szkwarek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz